ümit uysal

Yukarı Çık
NELER YAPTIK
NELER YAPTIK

Yeşil Alanlar

Muratpaşa’mıza nefes olduk. Kentimize 811.111 metrekare yeni park alanı kazandırdık.

Turunç Masa

Muratpaşalıların istek, öneri ve şikayetlerini doğrudan almak ve vatandaşımıza dokunmak için Turunç Masa Halkla İlişkiler ve İletişim projemizi hayata geçiriyoruz.

Kadın Emeği ve Dayanışma Merkezi

Kadına şiddete karşı bir tanesi Kadın Emeği Eğitim Merkezi olmak üzere 3 Danışma Merkezi hizmete açtık. Al Yazma ve Mor Makas Projelerimiz ile 17 bin 752 kadına doğrudan ulaştık.

Türkan Şoray Kültür Merkezi

Kültür ve sanat için Türkan Şoray Kültür Merkezi’mizi Muratpaşa’mıza kazandırdık.

Festivaller kenti Muratpaşa

Uluslararası Kaleiçi, Uluslararası Antalya Gitar, Çocuk ve Genç Bale, Yöreler Renkler, İşçi Filmleri, Çok Kısa Filmler, Kadın Kooperatifleri Festivalleri; Antalya Edebiyat Günleri, MEST Tiyatro, Çocuk Piyano Şenlikleri, Popüler Kültür Konuşmaları, Yörük Çalıştayı, Yılbaşı Çarşısı ve Muratpaşa’da Sanat Var etkinlikleri ile komşularımızla buluştuk.

Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi

Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’mizi inşa ettik. 123 sivil toplum örgütü merkezimizde yerini aldı.

Komşu Evleri

Hizmete açtığımız Kırcami ve Kozaklı Komşu Evlerimizden, 77 bin 760 komşumuz yararlandı.

Yaşlı Evleri

Soğuksu, Fener ve Falez Yaşlı Evlerimiz’de 3872 kıdemli komşumuz; yaşamdan kopmadan, üretip sosyal etkinliklere katıldı.

Gençlik Evleri

Balbey ve Kızıltoprak Gençlik Evlerimizde 1102 kız öğrencimize güvenli ve huzurlu bir yuva sağladık.

MURGEM

Gençlerimizi üniversiteye hazırlıkta yalnız bırakmadık. 2015 yılında hizmete açtığımız Muratpaşa Eğitim Merkezi’mizde (MURGEM) 2 bin 773 gencimiz üniversiteli oldu. 760 öğrencimiz de bu yıl üniversiteli olacak.

Temiz Muratpaşa

Muratpaşa’mızda 3 bin 710 çöp konteynerini yer altına aldık. Yeraltı Çöp Konteyneri Atölyemizi, üretim tesisi haline getirdik. Patentini aldığımız Hidrolik Yer Altı Çöp Konteynerlerimizi öz kaynaklarımızla ürettik. Türkiye’nin en fazla sayıda çöp konteynerini yer altına alan belediyesi olduk.

Destek Eğitim Merkezleri

Memurevleri, Ermenek ve Zeytinköy Destek Eğitim Merkezlerimizde, 5294 çocuğumuzu liseye hazırladık, 638 öğrencimiz de halen eğitim alıyor. 10.000 ilkokul öğrencimize de online eğitim desteği sunduk.

Halk Çamaşırhaneleri

Meltem, Zeytinköy ve Kızıltoprak Halk Çamaşırhanelerimizden 9 bin 742 komşumuz 21 bin 881 kez yararlandı.

Sosyal Yardım Merkezi

Sosyal Yardım Merkezi’mizle komşularımız arasında dayanışma ağları kurduk. Giysi kumbaraları aracılığıyla komşularımızdan ihtiyaç fazlası giysileri topladık. Kullanabilecek durumda olan kıyafetleri temizliyor, kullanılamayacak durumda olanları ise geri dönüşüme gönderiyoruz. Geri dönüşüm için verilen kıyafetlerin yerine hiç kullanılmamış yeni giysiler elde ediyoruz. Aynı zamanda ihtiyaç fazlası ev eşyalarını da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Sosyal Yardım Merkezi’mizden 19 bin 177 komşumuz, giysi ve eşya yardımı aldı.

Evde Bakım Hizmeti

Evde Bakım Hizmetimizle ihtiyaç sahibi komşularımızın yanında olduk. Komşularımıza 28 bin 778 kez evde bakım, 3bin 14 kez hasta nakil hizmeti sunduk. 1.857 kadın komşumuzun mamografi testine girmesine aracı oldu.

Aşevi

Kimsesizlerin kimsesi olmak, komşumuz açken tok yatmamak temel ilkemiz oldu. Aş Evi’miz 4 bin 94 komşumuza kuru gıdasını ve günlük sıcak yemeğini evlerinde teslim etti. 535 bin 921 komşumuzla Ramazan ayında iftar soframızı, Muharrem ayında lokmamızı ve aşuremizi paylaştık.

Asfalt

52 mahallemizde, 546 bin 255 ton malzeme kullanarak 2 milyon 642 bin metrekarelik sıcak asfalt kaplaması yaptık. 11 mahallemizin tamamı olmak üzere toplam 264 bin 255 bin metre yolu Avrupa standartlarında asfaltla kapladık

Robotik Eğitimi

7-14 yaş grubundan 1000 çocuğumuza geleceğin dili kodlama ve robotik eğitimi verdik. Kodlama eğitimini, Destek Eğitim Merkezlerimizin müfredatına aldık.

Sedir Kapalı Pazarı

İçinde çocuk oyun evi olan Sedir Kapalı Pazarımızı hizmete açtık. Yeşilbahçe Kapalı-Katlı Semt Pazarımızın temelini attık. Esnaf ve alışverişe gelen komşularımızın daha rahat, hijyenik, güvenli ortamlarda alışveriş yapabilmeleri için semt pazarlarını düzenledik. Esnafımıza tezgah yeri hak sahipliği uygulaması başlattık.

Sosyal Kreşler

Şehit, gazi çocukları ve asgari ücretle çalışan annelerin çocuklarının öncelikli olarak hizmet aldığı Ermenek Türkan Saylan, Dutlubahçe, Konuksever Adalya Vakfı ve Soğuksu Münir Özkul Sosyal kreşlerini hizmete açtık. 41 Merkez ve 4 sosyal kreşimizde 1703 çocuğumuza okul öncesi eğitim veriyoruz.

Bina Cephelerini Sağlıklaştırma ve Boyama Projesi

Kent estetiğine önem verdik. Mevlana ve Güllük Caddeleri ile Yener Ulusoy Bulvarı’na cephe binaların tamamında ‘Bina Cephelerini Sağlıklaştırma ve Boyama Projesi’ uyguladık.

Plajlar

Muratpaşa’mızı Akdeniz ile buluşturduk. Komşularımıza falezlerden denize girme olanağı sağlayan 5 adet mavi bayraklı plaj kazandırdık.

Kır Kahveleri

Denizyüzü-Dağyakası Kırkahvesi ve Kafe Ziya Gökalp Kent Parkı Denizyüzü ve Erdal İnönü Kent Parkı Dağyakası Kırkahvesi’ni hizmete açtık.

Kariyer Merkezi

Muratpaşa’mızda göreve gelir gelmez komşularımızın iş talebine yanıt vermek için Kariyer Merkezi’mizi oluşturduk. 668 firma ile görüşüp, 3 bin 444 komşumuza istihdam olanağı sağladık.

Amatör Sporlara Destek

Amatör sporcuların ve spor kulüplerinin her zaman yanında olduk. 73 amatör spor kulübüne 14 bin 147 adet spor kıyafet ve malzeme yardımı yaptık. Amatör sporcu, kulüp ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na toplam 562 bin 500 TL’lik ayni ve nakdi yardımda bulunduk.Spora destek vermeye devam edeceğiz.

Spor Salonları

Muratpaşa Belediyesi olarak Gençlerimizin dilediği spor branşları ile ilgilenebilmesi için Dilşad Refizade, Güzeloba İlköğretim Okulları, Ermenek ve Namık Kemal Ortaokulları ve 75’inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde 5 spor salonu inşa edip, hizmete açtık.

Recep Gürbüz Güreş Eğitim Merkezi

Kızıltoprak Mahallemizde Recep Gürbüz Güreş Eğitim Merkezi’ni inşa edip, hizmete açtık.

Spor Kursları

İlkbahar-Yaz-Sonbahar olmak üzere üç dönem halinde 31 branşta spor kursu açıp 55 bin 056 komşumuzun spora başlamasını sağladık. Sağlık yaşam için çalışmaya devam edeceğiz.

Spor Yarışmaları

Ulusal ve uluslararası boyutta 20 spor yarışması ile birlikte toplam 257 sportif etkinlik düzenleyip 136 bin 126 komşumuzun katılımını sağladık.

Mesleki Eğitim ve Sanat Kursları

Her yaş grubundan 12 bin 751 komşumuz; 49 branşta meslek, müzik ve sanat kurslarımızdan yararlandı. Mesleki eğitim ve sanat kursları almak tüm insanların hakkıdır.

Sanat Etkinlikleri

Belediyemiz tesislerimizin kapılarını 544 sanat etkinliği için açtık

Dijital Kütüphane

Mehmet Erdem Dijital ve Cumhuriyet Kütüphanelerimizi, Muratpaşa’mıza kazandırdık. 1350 yazılı eser komşularımızı bekliyor. Kütüphanelerimizin 810 üyesi bulunuyor.

Hayvan Rehabilitasyon ve Bakım

Patili dostlarımıza da dost elimizi uzattık. 9680 sokak hayvanını tedavi edip gerekli bakımlarını yaptık. Sokak Hayvanları Festivali düzenleyip 2198 kedi ve köpeği sahiplendirdik. Türkiye’nin ilk Sokak Hayvanları Festivali’ni yaparak, sokak hayvanların yaşam hakkı konusunda farkındalık yarattık. Patili dostlarımız için 91 kedi evi, 88 mama kabı ve 54 adet dışkı ünitesini parklara yerleştirdik.

Diyetisyen Hizmeti

Uzman doktor ve diyetisyenlerimiz 16 bin 355 komşumuza muayene, 17 bin 265 komşumuza da sağlıklı beslenme hizmeti sundu. İyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta yan yana olduk.

Binaroy Projesi

Kız çocuklarımız eğitim hayatlarına devam etsin diye BinaRoy Projesi’ni uyguladık

Alzheimer Danışma Hattı

Çağımızın ileri yaş hastalığı olarak bilinen Alzheimer hastalığı, özellikle ailelerin hayatlarında büyük değişimlere neden olmaktadır. Alzheimer hastası olan ailelerimizin yanında olmak için Alzheimer Danışma Hattı kurduk.

Engelsiz Kafe

Antalya’nın en güzel noktasında Engelsiz Kafemizi hizmete açtık. Otistik çocuklarımız için tekno sınıf oluşturduk.

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi

6 Ocak 2018 tarihinde Yeşildere Mahallemiz’de hizmete açtığımız Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezimiz, hem inanç hem de kültür merkezi olarak hizmet veriyor.

Trafik Parkı

İki adet trafik parkımızda 25 bin çocuğumuza trafik eğitimi verdik.

Teneffüs Park

Çaybaşı Mahallesi’nde 16 dönümlük alana yaptığımız ‘Teneffüs Parkımızı 5 Kasım 2016 tarihinde hizmete açtık. Teneffüs Parkımız 260 bin çocuk ve velilerimizi ağırladı.

Çevreci Komşu Kart

2016 yılında başlattığımız, doğayı koruyup aile bütçesine katkı sağlayan Çevreci Komşu Kart Projemizle; 8 milyon 806 bin 816 kilogram değerli atığı ekonomiye dahil edip 2 milyon 673 bin 580 TL’yi, 29 bin 098 komşumuzun aile bütçesine kazandırdık. 3 bin 131 adet elektronik atığı da toplayıp Çevreci Komşu Kart sahiplerine 12 bin 468 TL kazandırdık.

Bakım, Onarım ve Temizlik

252’si okul, 107’si cami, 380’i de muhtarlık ve diğer kurumlar olmak üzere toplam 739 kamusal yapının bakım-onarımını yaptık. İlçemizdeki; tüm ibadethanelerin temizliklerini de periyodik olarak yapıyoruz.

Yörük Çalıştayı

Yörük kültürünü yaşatmak için çalıştay düzenliyoruz.

Asfalt Üretim Tesisi

13 Mart 2016’da deneme üretimine başlayan Asfalt Üretim Tesisimizde; her aşamasını laboratuvarımızda kontrol ettiğimiz; 468 bin 356. 08 ton asfalt ürettik

Zeytinköy Kentsel Dönüşüm Projesi

Zeytinköy Kentsel Gelişim Projemiz kapsamında; Yeşildere Mahallemiz 5000’li adalar ile 15 ayrı parselin imar sorununu çözüp bölge yaşayanı komşularımızı tapu sahibi yaptık. 15 sokak açıp asfaltladık, sosyal donatı alanları hizmete açtık.