ümit uysal

Yukarı Çık
MEDYA
MEDYA

BAŞKAN UYSAL'DAN ÇAĞRI: 'SANDIKTA BİRLEŞELİM'

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Pazar günün gerçekleştirilecek yerel seçimlere ilişkin yayınladığı mesajda “Önümüzdeki süreçte yine çok verimli, ihtiyacımız olan bütün kaynakları sizlere, komşularımıza döndürmeye gayret eden çalışmalar içerisinde olacağız. 31 Mart’ta sandıkta birleşelim ve birlikte başarmaya devam edelim” diye konuştu.

BAŞKAN UYSAL'DAN MAÇA DAVET

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalyaspor taraftar grubu Grup 1966’yı ziyaretinde, Antalya’yı, Cumartesi saat 15.00’de kendi evinde şampiyonluk yolunda en kritik maçına çıkacak Muratpaşa Belediyespor kadın hentbol takımını desteklemeye çağırdı.

BAŞKAN UYSAL KENT KONSEYİ İLE BULUŞTU

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Kent Konseyi’nin kentin entelektüel aklını temsil ettiğini belirterek, Antalya için çok önemli olduğunu söyledi.

MURATPAŞA'NIN TURİZM GELİRİ YÜKSELECEK

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Işıklar Caddesi’nde gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinde, yeni dönemde Muratpaşa’nın dijital turizm stratejisini oluşturarak ilçenin turizm gelirini yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.

BAŞKAN UYSAL, "KIRMIZI KARTLIK HAREKETLER BUNLAR"

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Zeytinköy’de düzenlenen mahalle toplantısında “Burada ‘Kentsel dönüşüm yapalım. İçindekileri de gönderelim’ diyenler, bugün sizin ayağınıza gelip başka işler peşindeler. Sadece seçim dönemi size gelenlere kırmızı kart göstereceksiniz” diye konuştu.

BAŞKAN UYSAL, AHISKA TÜRKLERİNİN GENEL KURULUNA KATILDI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği’nin olağanüstü genel kurulunda “Muratpaşa Belediyesi olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti gereği, anavatanda beraber olduğumuz kardeşlerimizin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında olan kardeşlerimizle de sürekli bağ içindeyiz” diye konuştu.

ÜMİT UYSAL, "ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ"

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Aksu Kemerağzı Taksiciler Derneği Başkanı İzzet Ardıç’ın düzenlediği kahvaltıda “Bizim dünya görüşümüz, hayata bakış açımız esnafımızdan yanadır. Uluslararası taksi tekellerine karşı taksici esnafımızdan, AVM’lere karşı bakkalımızdan, pazarcımızdan yanadır” diye konuştu.

BAŞKAN UYSAL, "İYİ BİR ŞEHİRLEŞME VE KALİTELİ BİR KIRCAMİ İÇİN KOLLARI SIVADIK"

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kırcami’de imar planlı bir sokakta gerçekleştirilen ilk asfalt çalışmasını yerinde inceledi. Başkan Uysal, Kırcami’nin modern şehircilik ilkelerinin uygulanması açısından Türkiye’ye örnek olacağını belirterek, “İmar planımızla Kırcami’deki komşularımıza bir daireyi zaten kazandırdık. Şimdi rekreasyon alanları, caddeleri ve sokaklarıyla değerini 3’e katlayacak bir bölge oluşturacağız” diye konuştu.

BAŞKAN UYSAL, "BİZİM YAPTIĞIMIZ İŞLER ASLINDA YAPACAKLARIMIZDIR."

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği’nde (AESOB) gerçekleşen esnaf buluşmasında “Bizim yaptığımız işler aslında yapacaklarımızdır” dedi ve Muratpaşa’da tematik parklar döneminin başlayacağını, 7 olan spor sayısı sayısının 12’ye yükseleceğini söyledi.

KIRCAMİ'DE 1 DAİRE ÜMİT UYSAL'DAN

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Güzeloluk Mahallesi’nde bulunan Kültür Sitesi’nde düzenlenen toplantıda Kırcami’de imar simsarlarına geçit vermeyip zayiat oranını yüzde 40 seviyesinde tuttuklarını belirterek, “Bu, komşularımız için ilave bir yüzde 10 inşaat hakkı demek. Yani toprak sahibi 10 daireden 5’ini alacaksa şimdi 6’sını alacak” dedi.

BAŞKAN UYSAL, KARADENİZLİLERLE BULUŞTU

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Karadenizlilerle buluşmasında “Şarkıları, şiirleri, davranışları, gülümsemesi ve ağlamasıyla bu coğrafyayı oluşturan bütün değerleri seviyoruz ve hepsini birden harmanlayıp içinde kaybolmak istiyoruz. İyi ki birlikteyiz ve geleceği birlikte kucaklıyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN UYSAL'A TEŞEKKÜR

Geçtiğimiz yıl ekim ayında hizmete açıldığından bugüne kadar 60 etkinliğe ev sahipliği yapıp 30 bin kişiyi ağırlayan Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi, Antalya Kongre Bürosu (ACB) üyesi oldu. ATSO ve ACB Başkanı Çetin; “Böyle bir kültür merkezi yaptığı için Ümit başkanı tebrik ediyorum." dedi

BAŞKAN UYSAL, "MURATPAŞA'DA ORTAK AKIL"

Muratpaşa Belediye Başkan Ümit Uysal, yeni dönemde Kent Akademisi, Tasarım Atölyesi ve Kent Enstitüsü’yle Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinin kent sorunlarının çözümünde Antalya’nın ortak çalışacağı bir büyük platform olacağını söyledi.

BAŞKAN UYSAL, AŞIK VEYSEL GECESİNE KATILDI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Altı Nokta körler Derneği Antalya Şubesi’nin düzenlendiği Aşık Veysel’i anma gününde “Sizlerin hayatını denkleştirmeden, sizlerin hayatını normalleştirme ideallerimiz olmadan yaptığımız her iş eksiktir, sınırlıdır” dedi.

BAŞKAN UYSAL, ÜRETEN BAHAR ŞENLİĞİ'Nİ ZİYARET ETTİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve eşi Ümran Uysal, pazar ve market alışverişinde kullanacakları örme fileleri belediyenin düzenlendiği Üreten Eller Bahar Şenliği’nde Zeytinköylü kadınların standından satın aldı.

BAŞKAN UYSAL İÇİN MEŞALELER YANDI, TEZAHÜRATLAR SUSMADI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalyaspor’un taraftar derneği 07 Gençlik’i ziyaretinde meşalelerle karşılandı, tezahüratlaralar bir dakika susmadı. Taraftarın büyük sevgi gösterisine Başkan Uysal, üçlü çektirerek cevap verdi.

BAŞKAN UYSAL, "ENGELSİZ OYUN PARKLARI GELİYOR"

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bedensel farklılıklarından dolayı Muratpaşa’da hiç kimsenin eve hapsolmasına, toplumsal hayatın dışında kalmasına razı olmayacaklarını belirterek yeni dönemde parklardaki oyun alanlarının her çocuğun erişimine imkan tanıyacak şekilde düzenleneceğini, çocukların bir arada olacağı yeni oyun alanları yapılacağını söyledi.

BAŞKAN UYSAL SERT KONUŞTU: 'DEVRE DIŞI BIRAKIRIM'

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Ben kamunun ne bir kuruşuna tenezzül ederim ne de ettiririm. Uzanan eli de derhal devre dışı bırakırım. Bunu, beni tam değil yarım tanıyan herkes bilir. En yakınımdakini gönderirim, en küçük yanlışını görürsem” diye konuştu.

BAŞKAN UYSAL, BELEDİYE ÇALIŞANLARI İLE DAYANIŞMA YEMEĞİNDE

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediye çalışanlarıyla buluşmasında “Bütün çalışmalarımızla ezberleri bozduk. O yüzden gece gündüz, top yekun Ümit Uysal’a hücum. Bunların tamamı, son harfine kadar yalan, iftira ve karalamadır. Yasa önünde hepsiyle hesaplaşacağız. Ama Muratpaşa halkının cevabı sizin gerçek cevabınız olacaktır. Çirkinliğin, çirkefliğin, şirretliğin sonu sandıkta bitecektir” diye konuştu.

BAŞKAN UYSAL ANTALYA SEMT PAZARCILAR ODASINI ZİYARET ETTİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Semt Pazarcıları Odası’nı ziyaretinde, esnafının daha çok satış yapması için pazar yerlerinin tanıtımını yapan yegane belediye olduklarını belirterek, yeni dönemde de pazar yerlerini daha cazip hale gelmesi için her türlü işbirliğine açık olduğunu söyledi.

BAŞKAN UYSAL SÖZÜNÜ TUTTU

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Millet İttifakı belediye başkan adaylarıyla birlikte ulaşım esnafıyla bir araya geldiği toplantıda, ticari taksilerin durak harici bekleme yerleri için ödediği işgaliye ücretinin kaldırılmasına yönelik teklifin nisan ayı Belediye Meclisine sevk edildiğini açıkladı.

BAŞKAN UYSAL, "HELAL ETMEYECEĞİNİZ YERE PARANIZI HARCAMADIK"

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Sivaslılar Antalya Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin düzenlendiği kahvaltıda “Sizin helal etmeyeceğiniz hiçbir yere paramızı harcamadık” dedi.

BAŞKAN UYSAL ÇİFTEKUYULAR YAŞLI VE KOMŞU EVİ AÇILIŞ TÖRENİNDE

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Çiftekuyular Yaşlı ve Komşu Evi’nin açılış töreninde kamusal alanları milletin kullanımı için düzenlediklerini belirterek “Bazılarına göre yanlış yapıyoruz. Onların doğru dediğinde buraları ağalar, paşalar, beyler kullanıyor ama Muratpaşa’da milletimiz kullanıyor” dedi.

BAŞKAN UYSAL'A HEMŞERİ DESTEĞİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Gazipaşalılar Derneği’ni ziyaretinde hemşehrilerinin tam desteğini aldı.

BAŞKAN UYSAL YENİKAPILILARLA BULUŞTU

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yenikapı Sosyal Yardımlaşma Derneği ziyaretinde “Biz sizlerin anlayışını, sizin fikirlerinizi kamu yönetimine taşıyoruz. Biz hep ‘biz’ kalırız ama başkaları bugün gelir, insanlara hoş görünecek bir şeyler yapar, sonrasında ara ki bulasın” dedi.

BAŞKAN UYSAL ESNAFI ZİYARET ETTİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kazım Özalp Caddesi ve Işıklar’da gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerinde, Akıllı Turizm Tanıtım Projesi’yle Antalya ve özellikle tarihi kent merkezinin ‘sırt çantalı’ turistlerin rotalarına gireceğini söyledi. Başkan Uysal, “Gezginler, keşfetme ve merak duygularıyla seyahat edenler otellere değil Antalya’ya gelecek. Antalya’nın yerlisi gibi pazarlarımızı gezecek, esnafımızdan alışveriş yapacak” diye konuştu.

BAŞKAN UYSAL, HELVA DAĞITTI

Muratpaşa Belediyesi, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıl dönümü dolayısıyla Erdal İnönü Kent Parkı’nda Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Antalya şubesiyle birlikte mevlit okutup helva dağıttı.

MURATPAŞA TÜRKİYE'YE ÖRNEK

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Doğu ve Güneydoğu bölgesi hemşehri, kültür, dayanışma ve iş insanları dernekleriyle buluşmasında “İstanbul adayı Binali Yıldırım, Yaşlı Evleri açılmasından bahsediyor, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sıfır Atık projesinin temelini bizim Çevreci Komşu Kart çalışması oluşturuyor. Bu durumdan son derece memnunuz. Bütün yaptıklarımız insanımız için” diye konuştu.

BAŞKAN UYSAL TOPTANCI HALİ'NDE

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Toptancı Hali’ni ziyaretinde, ilçede bir tarım akademisi kuracaklarını belirterek, “Sektörün kendi kendine yetebilen ve yetiştirdiklerini yurtdışına pazarlayabilen hale gelmesine destek vereceğiz” dedi.

BAŞKAN UYSAL'DAN TAKSİCİLERE MÜJDE

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Fener Mahallesi’nde As Taksi durağı ziyaretinde ticari taksilerin durak harici bekleme yerleri için ödediği işgaliye ücretinin kaldırılacağı müjdesini verdi.

BAŞKAN UYSAL ESNAFLA BİR ARADA

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni dönemde kurulacak Bütünleşik Kent Bilgi Sistemi’yle her mahallede hangi iş kolunda yer alırsa alsın her esnafa, dijital haritalar üzerinden ulaşmanın mümkün olacağını söyledi.

BAŞKAN UYSAL HAYVANSEVERLERLE BULUŞTU

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bir grup hayvansever ve hayvan hakları savunucularıyla bir araya geldiği kahvaltıda her 3 ayda bir düzenli toplanma kararı alındı. Başkan Uysal, “Bütün sorunlarımızı konuşalım. İyileştirmemiz, müdahale etmemiz gereken ne varsa yapalım ve daha iyiye doğru yolculuğumuz devam etsin” dedi.

HUZURLU MURATPAŞAYI BAŞKAN UYSAL'A BORÇLUYUZ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı merkez seçim ofisinde ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, “Bugün Türkiye’nin haline bakın bir de Muratpaşa’ya bakın. Muratpaşa’ya geldiğinizde bir Batı kalitesi, Avrupa huzuru hissediyorsunuz. Onu da bu dürüst belediye başkanına, Ümit Uysal’a borçluyuz” diye konuştu

BAŞKAN UYSAL'DAN 18 MART MESAJI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada “Şair Mehmet Akif’in ‘Ölüm indirmede gökler, ölü püskürmede yer/O ne müthiş tipidir, savrulur enkazı beşer’ diyerek anlattığı Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaşı’nın mayası ve Türk milletin ulus olma ideali altında kenetlenmesinin adıdır” diye konuştu.

BAŞKAN UYSAL KAHVEHANELERİ ZİYARET ETTİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kahvehaneleri ziyaret etti, “Komşularım” diye seslendiği mahalle sakinlerine “Madem Muratpaşa Belediyemizin bütçesi sizin ödediğiniz vergilerle oluşuyor, madem o para sizin paranız, nereye nasıl harcanacağına da bundan sonra siz karar vereceksiniz” dedi.

BAŞKAN UYSAL, MANAVOĞLU'NU ZİYARET ETTİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa’nın ilk belediye başkanı Mehmet Manavoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Mehmet Manavoğlu’nun oğlu Özdemir Manavoğlu da bulundu.

BAŞKAN UYSAL , 14 MART TIP BAYRAMI ŞENLİĞİNE KATILDI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Tabip Odası’nın 14 Mart Tıp Bayramı’nın 100’üncü yılı dolayısıyla Erdal İnönü Kent Parkı’nda düzenlendiği şenliğe katıldı.

TEKNOLOJİNİN HALK EĞİTİMİ BAŞLIYOR

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (ANSİAD) düzenlendiği toplantıda, Muratpaşa’da teknolojinin halk eğitimini veren bir merkezi kuracaklarını belirterek, “İlköğretim çağındaki çocuklarımız kodlama eğitimi alacak, babaannesi de Whatsapp kullanma eğitimi” dedi.

KONUKSEVER YAŞLI EVİ'NİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konuksever Mahallesi Yaşlı Evi temel atma töreninde “Muratpaşa’da yaşayan insanlarımız belediyemizin hizmet güvencesi altındadır” dedi.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Muratpaşa’mız özelinde bizim dünya görüşümüzü ve yaşam felsefemizi yansıtan hizmetlerimiz toplumun bütün kesimlerinde çok ciddi karşılık bulduğunu görüyoruz. 31 Mart’ta da bunun sandığa yansıyacağını, Muratpaşa ve Büyükşehir belediyelerini beraber kazanacağımızı düşündüğümü belirtmek isterim” diye konuştu.

TURUNÇ MASA: "ADALETİN VE EŞİTLİĞİN SİSTEMİ"

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, OYAK Sitesi sakinleriyle buluştuğu toplantıda Turunç Masa’nın bir kentte, adaletin, insan olmanın, kamu hizmetleriyle buluşurken mutlak bir eşitliğe sahip olmanın sistemi olduğunu belirterek, “Turunç Masa gelişerek, aynı katı disiplin içinde ödün vermeden devam edecek” dedi.

BAŞKAN UYSAL, ŞARAMPOL ESNAFINI ZİYARET ETTİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’le birlikte Şarampol esnafını ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti. Büyük bir ilgiyle karşılanan başkanlara, esnaf ve vatandaşlar ‘Destek’ mesajlarını iletti.

ANTİKA VE İKİNCİ EL PAZARI KURULUYOR

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni dönem projelerini hayata geçirmek için seçimleri beklemedi, belediye antika ve ikinci el pazarının kurulması için çalışmalara başladı. Antika ve ikinci el pazarı, Kızıltoprak Mahallesi’nde her pazar kurulacak.

MURATPAŞA BİRLİKTE BAŞARMAYA DEVAM EDECEK

Muratpaşa Belediye Başkan Ümit Uysal, yeni dönemde kurulacak Kent Akademisi, Tasarım Atölyesi ve Kent Enstitüsü’yle kent sorunlarının belirlenmesi ve çözümünde üniversitelerin, meslek odalarının, öğrencilerin ve gönüllerin ortak çalışacağı bir sürecin başlayacağını söyledi.

MURATPAŞA'DA KATILIMCI BÜTÇE DÖNEMİ BAŞLIYOR

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni dönemde Muratpaşa sakinlerinin vergileriyle oluşturulan belediye bütçesinin nereye nasıl harcanacağı konusunda söz sahibi olacağı ‘Katılımcı Bütçe’ uygulamasına geçileceğini söyledi.

BAŞKAN UYSAL’DAN EĞİTİM, YAŞAM VE SPOR MERKEZİ PROJESİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu (AKSF) ziyaretinde yeni dönemde Kızılarık Mahallesi’nde 21 bin metrekare kapalı alana sahip eğitim, yaşam ve spor merkezini hizmete açacaklarını söyledi.

BAŞKAN UYSAL SERGİ AÇILIŞINA KATILDI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysa, ressam Devrim Erbil’in Tapestrileri sergisinin Türkan Şoray Kültür Merkezi’ndeki açılışına katıldı.

ATIK YAĞLAR DA ÇEVRECİ KOMŞU KART'TA

Antalya’nın 495 bin 688 nüfuslu ilçesi Muratpaşa’da, Türkiye’nin tek ödüllü geri dönüşüm projesi Çevreci Komşu Kart’ı yaklaşık 3 yıldır başarıyla uygulayan ve komşularına 3 milyon lira kazandıran Muratpaşa Belediyesi, şimdi atık bitkisel yağları da kapsama aldı. 1 litresi 1 milyon litre temiz suyu kirleten atık yağlar, Çevreci Komşu Kart’la marketlerde, sinema salonlarında kullanılabilecek puana dönüşecek.

KIRCAMİ İMAR ŞÖLENİMİZDE BULUŞTUK

Kırcami imarımızı Güzeloluk Mahallemizde düzenlediğimiz büyük bir şölenle kutladık.

KADINLAR; ŞİDDETE KARŞI TÜRKİYE HARİTASI OLUŞTURUP ERİK DALI OYNADI

Muratpaşa Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde 3 bin 500 kadınla birlikte 2 bin 500 metrekarelik dev bir Türkiye haritası oluşturdu. Kadınlar şiddete, ayrımcılığa ve kadınları toplumsal hayatını dışında tutmak isteyen anlayışa karşı bir Burdur-Teke yöresi türküsü Erik Dalı oynadı.