ümit uysal

Yukarı Çık
MEDYA
MEDYA

MURATPAŞA'NIN TURİZM GELİRİ YÜKSELECEK

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Işıklar Caddesi’nde gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinde, yeni dönemde Muratpaşa’nın dijital turizm stratejisini oluşturarak ilçenin turizm gelirini yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.

Başkan Uysal, Antalya’nın tarihi kent merkezi Kaleiçi’nin hemen üst tarafında bulunan Işıklar Caddesi ve Gençlik Mahallesi’nde esnafı ziyaret etti. Başkan Uysal’a ziyaretleri sırasında vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Antalya’nın en işlek caddesinde esnafın ve mahalle sakinlerinin gündeminde ekonomi olunca Başkan Uysal da yeni dönemde ilçenin turizm gelirlerini yükseltecek dijital turizm stratejisini anlattı.

 

Başkan Uysal, yeni dönemde, akıllı şehircilik uygulamaları ve dijital teknolojileri kullanarak geleceğin Muratpaşa’sını tasarlayacaklarını söyledi. Akıllı şehircilik uygulamalarını kent yaşamını kolaylaştırmak kadar Muratpaşa’nın turizm gelirlerini yükseltmek amacıyla da kullanacaklarını belirten Başkan Uysal, “Bu alanda öne çıkan projelerimiz dijital turizm tanıtımı ve interaktif kiosklar olacak” dedi. Yeni dönemde Muratpaya’yı sahip olduğu değerlerle uluslararası turizm pazarında aranan, sorulan ve ziyaret edilen bir destinasyon haline geleceğini ifade eden Başkan Uysal, yeni dönemin çalışmasıyla ilgili şunları söyledi:

 

“Antalya’nın tarihi kent merkezi Kaleiçi gibi çok önemli değere sahip Muratpaşa’mıza Haşim İşcan ve Balbey mahallerimizin kültürel miraslarını da ekleyerek ziyaret edilebilir, keşfetmeye açık ve güvenli bir destinasyon olduğunu hedef pazarlara anlatacağız. Dijital pazarlama, kullanıcı deneyimi ve yerel deneyim pazarlama standartları geliştirerek hedef pazarlarda seyahat ve karar verme alışkanlıkları sürecine Muratpaşa olarak dahil olacağız”

 

Dünyada turizm amaçlı seyahat eden kitle içinde artık gittikleri kentlerin ruhu paylaşmak, şehrin yerlisi gibi hareket edip kenti deneyimlemek isteyen büyük bir grubunun bulunduğunu belirten Başkan Uysal, “Keşfetme ve merak duygularıyla seyahat eden bu kitleyi Muratpaşa’mıza gelip pazarlarımızı gezeceği, esnafımızdan alışveriş yapacağı bir dönemin kapısını arılıyoruz” dedi.